Wydanie/Ausgabe 131/04.04.2024

Słuchając TVP trzeba mieć oczy i uszy otwarte na nieprawdziwe informacje. TVP tak podaje wiadomości, że osoby słuchające, maja trudności ze zrozumieniem o co chodzi. A chodzi oto by nie powiedzieć prawdy. Bo niektórzy byliby z niej niezadowoleni i nie głosowaliby na rządzących. Niech przykładem będzie sprawa z amerykańską ambasador, która złożyła rządowi polskiemu pismo z podpisami 50 ambasadorów rezydujących w Polsce, na temat miejscowości, które wprowadziły strefy wolne od LGPD, uważając że to jest niedemokratyczne. Do takiej zdecydowanej reakcji dyplomatów dochodzi tylko wtedy, gdy w jakimś cywilizowanym państwie nie w pełni respektuje się praw człowieka. Poniża się i upokarza słabszych. 

Rząd natychmiast zaprzeczył, że coś takiego w Polsce istnieje, „bo u nas jest demokracja i wszyscy, wszystko mogą“. Pokazano nawet filmik, w którym jakiś mężczyzna jeździ po Polsce i wiesza tablicę mówiącą o strefie wolnej LGPD w danej miejscowości.

Na stronie internetowej Atlas nienawiści można sprawdzić, które gminy w Polsce są nietolerancyjne.

Prawie 100 polskich samorządów miejskich i lokalnych ogłosiło się teraz „wolnymi od ideologii LGBT”. Władze lokalne na tych obszarach zobowiązują się powstrzymać od działań zachęcających do tolerancji i unikać udzielania pomocy finansowej organizacjom pozarządowym działającym na rzecz promowania równych praw.

PIS-owska „Gazeta Codzienna“ do swego wydania dołączyła nawet naklejkę „Strefa wolna od LGBT“. Ta sama podała, że premier napomniał wydawnictwa należące do Axel Springer Verlag, iż nie wolno im kwestionować poglądu, że w 1920 r. Polska uratowała Austrię i Niemcy przed bolszewikami. Myślimy, że nie należy wspierać tę polską nieprawdę! Żaden szanujący się Historyk nie potwierdzi polskich rewelacji, a pan mgr historii, Morawiecki, nie powinien opowiadać nieprawdę.

Czy te uchwały LGBT łamią polskie prawo?

Zgodnie z art. 7 Konstytucji i orzecznictwem NSA samorząd ma działać na podstawie i w granicach obowiązującego prawa. To chroni obywateli przed nadmierną ingerencją władzy w obszary, na które ta nie powinna mieć wpływu. Konstytucja – a dokładnie art. 32 – ustanawia zakaz dyskryminacji kogokolwiek z jakiejkolwiek przyczyny w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Na władzach publicznych ciąży więc obowiązek budowania społeczeństwa, które jest równe.

W opinii wielu prawników dokumenty samorządów mogą łamać prawo i naruszać międzynarodowe konwencje - interweniować mogą wyłącznie wojewodowie, bo to oni sprawują nadzór nad legalnością działań samorządu oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

A więc Rząd twierdzi, że takich stref nie ma, mieszkańcy wiedzą, że istnieją. Ale prawie nikt nie wie, co oznacza „strefa wolna”, czy homoseksualistów i lesbijki będzie się wywozić do obozów, jak to robił Hitler, a może jak w Arabii Saudyjskiej, homoseksualistom będzie grozić kara śmierci.

Aby Rząd nie mógł mówić, że coś takiego w Polsce nie istnieje, podam listę jednostek samorządowych, w których przyjęto uchwały, deklaracje lub stanowiska dotyczące „ideologii LGBT”

Do 30 września 2019 różnego rodzaju uchwały, deklaracje i stanowiska dotyczące „ideologii LGBT” przyjęły: 24 gminy, 18 powiatów oraz 4 województwa. Większość z nich znajduje się w Południowo wschodnich województwach.

Województwa

Województwo lubelskie[84]

Województwo małopolskie[85]

Województwo podkarpackie[86]

Województwo świętokrzyskie[87]

Powiaty

Powiat białostocki[88]

Powiat bielski (województwo śląskie)[89]

Powiat jarosławski[90]

Powiat kielecki[91]

Powiat kolbuszowski[92]

Powiat krasnostawski[93]

Powiat kraśnicki[94]

Powiat leski[95]

Powiat lubaczowski[96]

Powiat lubelski[97]

Powiat łukowski[98]

Powiat mielecki[99]

Powiat puławski[100]

Powiat rycki[101]

Powiat świdnicki (województwo lubelskie)[102]

Powiat tarnowski[103]

Powiat włoszczowski[104]

Powiat zamojski[105]

Gminy

Gromnik (gmina)[106]

Istebna (gmina)[107]

Jordanów (gmina wiejska)[108]

Klwów (gmina)[109]

Kraśnik[110]

Lipinki (gmina)[111]

Łososina Dolna (gmina)[112]

Niebylec (gmina)[113]

Serniki (gmina)[114]

Szerzyny (gmina)[115]

Trzebieszów (gmina)[116]

Tuchów[117]

Tuszów Narodowy (gmina)[118]

Urzędów (gmina)[119]

Zakrzówek (gmina)[120]

Skierniewice

Skoro homoseksualizm jest zjawiskiem nieuznającym granic czasowych ani geograficznych, to lepiej pogodzić się z tym, niż walczyć. Niech dewiza stosunku do LGBT będzie: „Nie jesteś odpowiedzialny za swoją orientację seksualną -jesteś odpowiedzialny za swoje czyny”. A rząd powinien rozpocząć z nimi rozmowę a nie ognić wokół nich, to też są Polacy, z którymi należy próbować się dogadać.